192.168.l.l TTNET ZYXEL GİRİŞİ

**

192.168.1.1 bir çeşit ip adresidir. Bu ip adresi internete bağlanmak amacıyla kullandığımız modemlerimizin ayarlarını yapabilmemiz için vardır. Modemin türüne göre ip adresi de farklılık göstermektedir. 192.168.1.1 ip adresi Ttnet modemleriniz için kullanacağınız bir ip adresidir. Bu ip adresine giriş yaparak kullanıcı adınız ve şifrenizden tutun da telefon ayarlarınıza kadar birçok ayarı yapabilmektesiniz.

192.168.1.1 Ttnet Zyxel Girişi Nasıl Yapılır?

  • İlk olarak Zyxel modeminizin açık konumda ve bağlı olduğunu kontrol edin. İnternet bağlantınız olmadan bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz.
  • Eğer modeminizin ilk kullanıcısı siz değilseniz veya başka bir arkadaşınızdan aldıysanız, modemi fabrika ayarlarına döndürmek, en mantıklı seçenek olacaktır. Modeminizi resetlemeniz yani fabrika ayarlarına geri döndürebilmeniz için, modemin arka kısmında bulunan reset butonuna basmanız gerekmektedir. Bu buton incecik bir boşluk şekilde dizayn edilmiştir. Bir kürdan yardımıyla bu butona 10 saniye basılı tuttuğunuzda modeminiz sıfırlanır.
  • Modeminiz kurulumunun tamamlanmasını bekleyin. Kurulum tamamlandıktan sonra tarayıcınızı açın. Tarayıcınızın web sitesi kısmına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basın.
  • Modeminizin ara yüzüne girmiş bulunmaktasınız. Tam olarak giriş yapabilmeniz için son aşama şifre aşamasıdır. Karşınıza çıkan ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre bilgileri istenir. Kullanıcı adı kısmına “admin ttnet” ve parola kısmına da “password” yazarak onaylayın.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra dilediğiniz tüm ayarları kolayca yapabilirsiniz. Giriş ekranından “Kablosuz Ayarlar” sekmesine tıkladığınızda modeminize ilişkin tüm ayarları yapabilirsiniz. İsterseniz kullanıcı adınızı ve şifrenizi değiştirin isterseniz de modeme bağlanabilecek bağlantı noktalarını ayarlayın. Seçim tamamen size kalmıştır.
  • Ayarlarınızı tamamladıktan sonra bir müddet bekleyin ve ayarları onaylayıp sayfayı kapatın. Tüm bu işlemler dahilinde modeminizin ayarları dilediğiniz şekle gelecektir. Ve dilediğiniz an bu ayarları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer bu işlemleri uygulayamıyorsanız, modeminiz ile ip adresiniz uyum göstermiyor demektir. Bu nedenle ip adresinizin doğruluğundan emin olduktan sonra işlemlerinizi yapmalısınız. İp adresinizi internet üzerinden öğrenebileceğiniz gibi komut istemi sayfasını açarak da gereken bilgiyi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra kullandığınız tarayıcınızdan kaynaklı olarak da giriş yapamıyor olabilirsiniz. Bu sebeple tarayıcı değiştirebilirsiniz. Bu hataları düzelttikten sonra, dilediğiniz an ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Kaynak: http://19216801.gen.tr/192-168-l-l-zyxel-arayuzune-nasil-girilir

Kaynak2: http://19216801.gen.tr/ttnet-tp-link-modem-sifresi-degistirme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Web sitemizle alakalı görüş öneri ve taleplerinizi- icerikkontroltalebi@gmail.com -a iletiniz