Mevduata Uygulanan En Yüksek Faiz Oranları

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
2eb12  banka faizleri1 150x150 Mevduata Uygulanan En Yüksek Faiz Oranları

En Yüksek Faiz Oranı

Mevduata Uygulanan En Yüksek Faiz Oranları

genel olarak yasal işlemlerde uygulanmaktadır ve davaya konu olan alacağın tahsili esnasında yaşanan gecikme süresi boyunca işletilecek faizin temel alındığı orandır. Hesaplamalarda faiz oranı genel olarak yıllık olacak şekilde baz alınır. Alacağa konu olan tutarın faizinin hesaplaması için o dönem içerisinde en yüksek beş bankanın mevduat hesaplarına uygulamış oldukları faiz oranlarının ortalamasının alınması sonucu tespit edilmektedir. Genel olarak iş mahkemelerin de daha çok uygulanmakta olan En Yüksek Faiz Oranı uygulamalarında pek çok sorun yaşanmakta ve pek çok kez konu bir kez daha mahkemeye taşınarak mahkemelerin zaten çok yoğun olan iş yüklerini artırmaktadır.

Türkiye Merkez Bankası kendi sitesi üzerinden düzenli olarak belirli vade aralıkları için uygulanabilecek azami kredi faiz oranlarını yayınlamaktadır. Kişiler kendi hakları için böyle bir mahkeme kararı ile karşılaştıkların da en yüksek faiz oranını veren bankadan faiz oranını belirten bir yazı alarak mahkemeye sunmakta ve mahkeme genel olarak bu faiz oranı üzerinden hesaplama gerçekleştirmektedir.

faiz oranları ziyaretçi kelimeleri

  • mevduata uygulanan en yüksek faiz oranları
  • 2012 yıllık gecikme faiz oranı

ziyaret edilen kelimeler

  • mevduata uygulanan en yüksek faiz oranları 2013
  • mevduata uygulanan faiz oranları
  • mevduata uygulanan yıllık en yüksek faiz oranı 2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Web sitemizle alakalı görüş öneri ve taleplerinizi- icerikkontroltalebi@gmail.com -a iletiniz